Tłumy w podborzęcińskich Łękach. Ulewny deszcz, który spadł w niedzielne popołudnie w regionie, nie przeszkodził w znakomitej zabawie w tej miejscowości.

 

Podczas Borzęckiego Święta Grzyba, na scenie pojawiły się prawdziwe gwiazdy: Bracia, Paweł Kukiz i Urszula. Ci ostatni artyści wystąpili wspólnie z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej.

Kiepska pogoda nie odstraszyła miłośników grzybów i dobrej zabawy. – Jestem tu co roku, bo tu są super, mega fajne koncerty – mówi jedna z uczestniczek. Święto Grzyba to okazja do promocji gminy. – Pokazujemy nasz teren jako gminę z ofertą turystyczną. Głownie ofertą agroturystyczną. – Stad też konkurs na potrawę z grzybów – mówi Janusz Kwaśniak, wójt Borzęcina. A w tym roku najlepszą potrawę przygotowała Danuta Tomasik. Jury oczarowała żurkiem z pudrem grzybowym. – Bardzo lubię gotować. Z zawodu jestem kucharzem – mówi Pani Danuta.
Nie zabrakło też koncertów. W strugach deszczu zagrała Urszula. Jej fani występ oglądali pod parasolami. Jednak nie brakowało emocji. – To nam się także udzieliło – dodaje Urszula.
Organizatorzy już przygotowują się do następnego święta grzyba. To za rok.

 

Zobacz galerie zdjęć!